Son Durum, Her yer sorun.

Son Durum, Her yer sorun.

17 Aralık 2018 0 Yazar: admin

KARABÜK’TE SORUN ÇOK

Son günlerde, Cumhuriyet Halk Partisi seçim irtibat bürosunda, vatandaşların sorunlarını ve şikâyetlerini dinleyen, belediye başkanı adayı Mehmet DURUM ve meclis üyesi adayları arasında ilginç diyaloglar yaşanıyor.

Özellikle yaşlı vatandaşlarımız tarafından çarşı merkezindeki eski belediye binasının önünde bulunan, trafiğe kapalı caddede bankların (oturma yerlerinin) bulunmaması eleştiri konusu yapılmaktadır.

Bir başka sorun olarak dile getirilen önemli bir konu da, çarşı meydanında insanların ihtiyaçlarını giderecek tuvaletlerin bulunmaması da gündemde değerlendirilen konular arasında yer almıştır.

Emeklilerin çoğunlukta olduğu, kent nüfusunun genellikle yaşlı insanlardan oluşmasından dolayı bu sorunun da acilen çözümüyle ilgili adım atılması gerekliliği vurgulanmıştır.

Öte yandan özelikle Kayabaşı, Cuma pazarı, Yaylacık ve Aydınlıkevler civarında yerleşmiş bulunan mahalle sakinlerinin en çok şikâyetçi olduğu konu ise: Güven Kavşağını Kayabaşı köprüsüne bağlayan yeni yolda; yaya kaldırımının bir insanın bile zor geçeceği kadar dar yapılmış olması da kent sakinleri tarafından eleştirilere neden olmaktadır.

Bu önemli sorunu dile getiren vatandaşlar: Yaya kaldırımı yapılmış olsa da karşılaşmalarda iki kişinin yan yana geçmesi mümkün olmamaktadır. Köprünün ortasında, yaya kaldırımında, karşılaşanlardan birisi mutlaka ötekine yol vermek için kaldırımın en başına dönmek zorunda kalmakta veya yaya kaldırımından değil de dışarıdan yürümek zorunda kaldıklarını, bunun da hayati tehlike yarattığını özellikle belirttiler.

Yaşlı bir amca ise aynı köprü üzerinde bulunan, karşı korkuluklarda yaya kaldırımı olmamasına rağmen, demir korkulukların üzerine tekrardan yaya koruma bariyeri eklenmesini eleştirerek,

”Başkanımız demir çelik sektöründen geldiği için her yere planlı plansız demir döşüyor. Ama para senin benim cebimden çıkıyor” diye sitem etmesi dikkatlerden kaçmadı.